Dobre rady

dla rodziców

v Wprowadzaj w domu stały rytm życia.
v Chwal każde pozytywne zachowanie dziecka i dostrzegaj jego sukcesy.
v Zapewniaj dziecko o swojej miłości, pomimo pozostawienia go w przedszkolu.
v Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj, wprowadź do sali.
v Gdy zostawiasz dziecko w przedszkolu nie okazuj mu własnych trosk i zmartwień.
v Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to raz, dziecko będzie wiedziało, że łzami może wszystko wymusić.
v Nie składaj obietnic, których nie możesz wypełnić – nie mów dziecku, że przyjdziesz wcześniej, jeśli jest to niemożliwe – dziecko poczuje się oszukane.
v Wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad – bądź konsekwentny w swoim postępowaniu.
v Przyzwyczajaj dziecko do samoobsługi – pozwól dziecku samodzielnie ubierać się i rozbierać, jeść, myć się, załatwiać potrzeby fizjologiczne.
v Przyzwyczajaj do zjadania urozmaiconych potraw.
v Zadbaj, by dziecko miało kontakty z rówieśnikami i innymi dziećmi.
v Pamiętaj, żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem.

DRODZY RODZICE
Te dobre rady potraktujcie jako wskazówki ułatwiające dziecku i Wam przystosowanie się do nowej sytuacji.
PAMIĘTAJCIE!
Nawet jeśli dobrze przygotujecie dziecko do nowej roli, to i tak Wasz maluszek ma prawo wyrazić niezadowolenie. Pójście do przedszkola to w jego życiu ważne wydarzenie, radykalne zmiany, a więc potrzebuje czasu, aby je zaakceptować.

ŻYCZYMY DZIECIOM, PAŃSTWU I SOBIE OWOCNEJ WSPÓŁPRACY I POWODZENIA !!!
opr.mgr Ewa Kmieciak