Komunikat dotyczący zasad obowiązujących od 01.09.2020 w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Utworzono dnia 27.08.2020

DRODZY RODZICE!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy 1 września (tj. wtorek) 2020 r.
Zebrania grupowe z Rodzicami odbędą się w pierwszym i drugim tygodniu września,
dokładne informacje zostaną podane 1 września.
Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią koronawirusa podjęto następujące ustalenia organizacyjne:
1. Do przedszkola uczęszczać mogą tylko zdrowe dzieci (bez podwyższonej temperatury, kaszlu, kataru, biegunki, wysypki).
2. W porze schodzenia i rozchodzenia się dzieci nie będzie oddziałów łączonych.
3. Dzieci przyprowadzamy najpóźniej do godziny 8.00.
Nie ma możliwości przyprowadzenia dziecka w późniejszej godzinie.
Od godziny 8.00 przedszkole będzie zamknięte i dokonywana będzie dezynfekcja szatni i ciągów komunikacyjnych.
4. Dzieci przyprowadzane i odbierane z przedszkola mogą być wyłącznie przez osoby dorosłe i zdrowe. Osoby przyprowadzające dziecko do placówki są obowiązane mieć zasłonięte usta i nos.
5. Rodzice zachowują dystans w stosunku do pracowników przedszkola i innych rodziców (oczekujących przed wejściem do przedszkola) min. 1,5 metra.
6. Rodzice przyprowadzający dzieci przekazują dziecko w drzwiach przedszkola pracownikowi przedszkola. Rodzic nie wchodzi do przedszkola.
Wyjątek stanowią rodzice dzieci nowoprzyjętych do najmłodszej grupy wiekowej, którzy przez pierwszy tydzień września będą mogli wejść do przedszkolnej szatni (w maseczce, z zachowaniem zasady 1 dziecko – 1 rodzic)
7. Rodzice wyrażają zgodę na pomiar temperatury swojego dziecka termometrem, każdorazowo przy wejściu do przedszkola oraz w przypadku zaistnienia takiej konieczności (wystąpienie objawów chorobowych).
W przypadku, kiedy temperatura przekroczy 37°C, dziecko nie może wejść do przedszkola.
Zgoda na pomiar temperatury będzie dostępna do pobrania, należy ją dostarczyć 1 września podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola.
8. Odbieranie dzieci z przedszkola zaczyna się od godziny 14:30.
9. Przy odbiorze dziecka Rodzic również nie wchodzi do przedszkola tylko w drzwiach podaje pracownikowi przedszkola nazwisko i imię dziecka. Przy drzwiach przedszkolnych stoi jeden rodzic, pozostali oczekują zachowując odstęp min. 1, 5 metra
10. Po odebraniu dziecka Rodzic wraz z dzieckiem niezwłocznie opuszcza teren przedszkolny. Obowiązuje zakaz korzystania z placu zabaw – do odwołania.
11. Dziecko nie może zabrać do przedszkola żadnych zabawek i innych przedmiotów.
12. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzić dziecka do przedszkola.
13. Rodzic zobowiązany jest współpracować z przedszkolem w zakresie kształtowania
u dzieci nawyków higienicznych (zasłanianie twarzy podczas kaszlu i kichania, dokładnego mycia rąk).
14. Kontakt z wychowawcą i dyrektorem odbywa się poprzez sms, e-mail lub droga telefoniczną.