WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Utworzono dnia 31.08.2021

DRODZY RODZICE Nowy rok szkolny rozpoczynamy 1 września, w środę.

1 września dzieci do przedszkola przynoszą: - kapcie (podpisane) - woreczek z ubraniami na zmianę (podpisany) - podpisaną zgodę na badanie temperatury ciała - wypełnione oświadczenie o zapoznaniu się z procedurą bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu Dokumenty (zgoda i oświadczenie) znajdują się na stronie internetowej przedszkola, jako załączniki do Procedury bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00

Zebrania grupowe z Rodzicami odbędą się w następujących terminach:

• „Leśne Elfy" 6 września (poniedziałek) o godzinie 16.30

• „Jeżyki” – 7 września (wtorek) o godzinie 17.00

• „Smerfy" – 8 września (środa) o godzinie 16.30

• „Słoneczka" – 9 września (czwartek) o godzinie 17.00

Ze względu na specyficzną sytuację związaną z epidemią koronawirusa w przedszkolu obowiązują następujące ustalenia organizacyjne:

1. Do przedszkola uczęszczać mogą tylko zdrowe dzieci (bez podwyższonej temperatury, kaszlu, kataru, biegunki, wysypki).

2. W porze schodzenia i rozchodzenia się dzieci nie będzie oddziałów łączonych.

3. Dzieci przyprowadzamy najpóźniej do godziny 8.00. Od godziny 8.00 przedszkole będzie zamknięte i dokonywana będzie dezynfekcja szatni i ciągów komunikacyjnych.

4. Dzieci przyprowadzane i odbierane z przedszkola mogą być wyłącznie przez osoby dorosłe i zdrowe. Osoby przyprowadzające dziecko do placówki są obowiązane mieć zasłonięte usta i nos.

5. Rodzice zachowują dystans w stosunku do pracowników przedszkola i innych rodziców (oczekujących przed wejściem do przedszkola) min. 1,5 metra.

6. Rodzice przyprowadzający dzieci przekazują dziecko w drzwiach przedszkola pracownikowi przedszkola. Rodzic rejestruje przyjście dziecka (poprzez klikniecie pestką w czytnik obecności). Rodzic nie wchodzi do przedszkola. Wyjątek stanowią rodzice dzieci nowoprzyjętych do najmłodszej grupy wiekowej, którzy od 1do 10 września będą mogli wejść do przedszkolnej szatni (w maseczce, z zachowaniem zasady 1 dziecko – 1 rodzic).

7. Rodzice wyrażają zgodę na pomiar temperatury swojego dziecka termometrem, każdorazowo przy wejściu do przedszkola oraz w przypadku zaistnienia takiej konieczności (wystąpienie objawów chorobowych). W przypadku, kiedy temperatura przekroczy 37°C, dziecko nie może wejść do przedszkola. Zgoda na pomiar temperatury będzie dostępna do pobrania, należy ją dostarczyć 1 września podczas przyprowadzenia dziecka do przedszkola

. 8. Odbieranie dzieci z przedszkola zaczyna się od godziny 14:30. W razie konieczności wcześniejszego odbioru dziecka należy o tym fakcie poinformować nauczycielkę gr. (najpóźniej rano przy przyprowadzeniu dziecka).

9. Przy odbiorze dziecka Rodzic również nie wchodzi do przedszkola tylko w drzwiach podaje pracownikowi przedszkola nazwisko i imię dziecka oraz rejestruje odbiór dziecka (poprzez klikniecie pestką w czytnik obecności). Przy drzwiach przedszkolnych stoi jeden rodzic, pozostali oczekują zachowując odstęp min. 1, 5 metra

10. Po odebraniu dziecka Rodzic wraz z dzieckiem niezwłocznie opuszcza teren przedszkolny.

11. Dziecko nie może zabrać do przedszkola żadnych zabawek i innych przedmiotów.

12. Rodzic zobowiązany jest współpracować z przedszkolem w zakresie kształtowania u dzieci nawyków higienicznych (zasłanianie twarzy podczas kaszlu i kichania, dokładnego mycia rąk).

ZAŁĄCZNIKI:

Procedura bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu

Utworzono dnia 31.08.2021, 15:50

Zgoda na pomiar temperatury

Utworzono dnia 31.08.2021, 15:49

Oswiadczenie o zapoznaniu się z procedurą

Utworzono dnia 31.08.2021, 15:48