O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 8 w Lesznie to miejsce, które od ponad 55 lat stanowi istotną część lokalnej społeczności. Nasza placówka, znana również jako „Czerwony Kapturek”, od samego początku swojego istnienia kładzie nacisk na wysoką jakość opieki i edukacji przedszkolnej.

Dysponujemy nowoczesnym budynkiem, który oferuje przestronne sale dydaktyczne oraz komfortowy hol z funkcjonalną szatnią dla dzieci. Nasz piętrowy budynek otacza zielony ogród zabezpieczony ogrodzeniem, zapewniając przyjazne otoczenie dla dzieci oraz wygodny parking dla rodziców.

W Przedszkolu Nr 8 stawiamy na rozwój dzieci w różnych obszarach życia. Dlatego w naszych salach znajdują się specjalnie zaprojektowane kąciki tematyczne, które rozwijają zainteresowania i umiejętności najmłodszych. Ponadto, nasz przedszkolny plac zabaw wyposażony jest w certyfikowany sprzęt terenowy oraz gry chodnikowe, zapewniając dzieciom bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu.

Jesteśmy dumni z wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która angażuje się w opiekę i rozwój każdego dziecka. Nasze metody nauczania opierają się na nowoczesnych i sprawdzonych technikach, takich jak metoda nauki czytania wg Ireny Majchrzak czy pedagogika zabawy KLANZA.

Przedszkole Nr 8 to nie tylko miejsce nauki, ale także przestrzeń, w której kształtują się przyjaźnie, rozwijają pasje i uczą wartości. Zapewniamy dzieciom wiele atrakcyjnych wydarzeń oraz tradycji, które tworzą niezapomniane wspomnienia i budują więzi społeczne.

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola, gdzie dbamy nie tylko o rozwój intelektualny, ale także o dobro każdego malucha, tworząc przyjazną i inspirującą atmosferę nauki i zabawy.

Dołącz do naszej wspólnoty już dziś!