Co nas wyróżnia

Przedszkole Miejskie Nr 8 wyróżnia się nie tylko swoją długą historią, ale również nowoczesnym podejściem do pracy z dziećmi.

Nasza placówka oferuje:

- Opiekę nad 125 wychowankami w pięciu przestronnych i funkcjonalnie urządzonych salach.

- Wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która gwarantuje wysoki poziom pracy wychowawczo-dydaktycznej.

- Przestronny plac zabaw, bogaty w zieleń i wyposażony w nowoczesny sprzęt rekreacyjny, zapewniający dzieciom możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

- Funkcjonowanie w godzinach od 6:00 do 17:00 oraz pięć oddziałów dziewięciogodzinnych, zapewniających elastyczność godzinową dla rodziców.

- Realizację zadań programowych opartych na nowoczesnych i sprawdzonych metodach pracy z dziećmi, takich jak metoda nauki czytania wg Ireny Majchrzak, pedagogika zabawy KLANZA, metody aktywizujące oraz zabawy badawcze i eksperymenty.

- Organizację wycieczek, konkursów oraz regularną współpracę z rodzicami i lokalnym środowiskiem.

- Bezpłatną naukę języka angielskiego, zajęcia logopedyczne jak i indywidualne zajęcia z psychologiem, terapeutą pedagogicznym czy pedagogiem specjalnym.

- Wyposażenie w nowoczesny sprzęt multimedialny, w tym tablice multimedialne oraz roboty do nauki kodowania.