Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Przedszkole Miejskie Nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Lesznie
Urząd Miasta Leszno

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole mieści się w piętrowym, przestronnym budynku, wokół którego znajduje się ogród zabezpieczony ogrodzeniem oraz parking.

Przedszkolny plac zabaw wyposażony jest w certyfikowany sprzęt terenowy oraz gry chodnikowe, zapewniające dzieciom bezpieczny i atrakcyjny odpoczynek na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu funkcjonują cztery oddziały. Każdy oddział posiada jasną, kolorowo urządzoną salę zabaw oraz własną łazienkę i toalety.

W holu przedszkola znajduje się przestronna szatnia, każde dziecko ma swoją półkę na buty i ubrania

.Wszystkie sale wyposażone są w nowe meble. W każdej sali znajdują się kąciki tematyczne rozwijające zainteresowania dzieci, np. matematyczne, plastyczne, przyrodnicze, czytelnicze, konstrukcyjne, samochodowe, sklepiki. Dzieci mają do dyspozycji wiele zabawek, pobudzających różnorodne sfery aktywności.

Warto dodać, że baza zabawek jest stale wzbogacana i odnawiana.

Wystrój wnetrz naszego przedszkola (sale dydaktyczne, hol) jest systematycznie zmieniany i dostosowany do aktualnej pory roku, świąt oraz imprez okolicznościowych.

Nasze przedszkole posiada salę gimnastyczno - multimedialną, dzięki której nasze przedszkolaki mogą ćwiczyć bez względu na pogodę oraz pracować interaktywnie na znajdującej się tam tablicy multimedialnej.

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której powstają pyszne i zdrowe posiłki.

W ósemce dbamy o dobro dzieci, miłą atmosferę a także staramy się, aby każdy dzień był wyjątkowy i szczęśliwy dla naszych przedszkolaków.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nasze przedszkole